Мъжете загубиха от Австрия след продължение

20-08-2016 20:35

Мъжкият национален отбор на България загуби драматично последната си контрола у дома преди евроквалификациите. В двубой, изигран в „Арена Ботевград”, тимът на Любомир Минчев отстъпи на Австрия с 94-95 след продължение.

Това бе общо трета загуба в контролите за нашите, които имат и три успеха, след като спечелиха турнир в Румъния.

Националите ни ще продължат подготовка в Ботевград до вторник (23-и август), когато ще отпътуват за Белград, за да изиграят още две контроли срещу сръбския Мега Лекс и националният отбор на Швейцария. Първия мач от квалификациите на България е гостува на Украйна на 31-и август.

България започна силно двубоя със 17-11 като водеше през целия първия период. Постепенно обаче Австрия направи серия от 13-5 и след 10 минути обърна нещата в своя полза.  Оспорвана се запази и втората част като нашите поддържаха лек аванс, а две минути преди края й гостите отново обърнаха. Така на почивката нашите изоставаха с две.Оспорвана се запази и второто полувреме.50 секунди преди края нашите свалиха изоставане до една при 79-82. Последва грешка 24 секунди на Австрия, а след това Везенков отбеляза тройка, за да обърне в резултата за 82-80. Последва фаул срещу австрийците, които бяха точни и при двата. България имаше шанс да спечели в последната атака, но пропусна стрелба от тройката и мачът отиде в продължение.

В него Австрия поведе с 6, а нашите се върнаха в края, но не успяха да удържат съперника и загубиха с една точка.

Александър Везенков бе най-резултатен за българския тим с 19 точки, а американецът Дий Бост отбеляза 17 .Чавдар Костов завърши с 12, Иван Лилов реализира 11, а 10 добави Павлин Иванов.

В основата за успеха на Австрия бе Рашид Махалбашич с дабъл-дабъл от 26 точки и 11 борби.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ - АВСТРИЯ

ПРОГРАМА И  РЕЗУЛТАТИ ОТ ВСИЧКИ КОНТРОЛНИ СРЕЩИ НА БЪЛГАРИЯ И НЕЙНИТЕ СЪПЕРНИЦИ ЗА КВАЛИФИКАЦИИТЕ

Тагове: България