Сърбия смаза Австралия за дълго чакан олимпийски финал

20-08-2016 09:37

Националният отбор на Сърбия е вторият финалист на Олимпийските игри в Рио де Жанейро. Тимът на Саша Джорджевич не остави шанс на Австралия по пътя към златото и ги победи с 87-61 , за да се класира на олимпийски финал отново след 20 години. Така в неделя „Плавите” ще се изправят срещу САЩ. Австралийци ще играят за бронза с Испания.

За последни сърбите играят финал на Олимпиадата през 1996 година в Атланта като част от бивша Югославия. На него те загубиха от САЩ с 69-95. В Рио двата тима се срещнаха вече един път в груповата фаза като американците победиха трудно с 94-91.

Сърбия започна ударно мача като допусна само 5 точки на съперника в първия период и поведе с 16-5.Тимът на Джорджевич държеше здраво в защита съперника и след нова серия 9-0 на почивката поведе с близо 15 точки. Сърбия продължи да контролира играта и през второто полувреме и логично стигна до успеха.

Теодосич направи много силен мач с 22 точки и 5 асистенции. Стефан Маркович вкара 14, Милан Мачван добави 12, а с 11 точки и 6 борби се включи Мирослав Радулица.

За Австралия Патрик Милс и Брок Моутъм отбелязаха по 13 точки. Джо Ингълс завърши с 12 точки и 7 асистенции.

За последно САЩ и Сърбия се изправят на голям финал на Световното през 2014, спечелено отново от тима на Кшизевски.