Три от три за Украйна на приятелски турнир

(сн. fbu.ua)
20-08-2016 10:09

Украйна спечели приятелския турнир „Четири нации”, който се провежда в Словакия. Съперникът на България в групата от квалификациите за Евробаскет 2017 си тръгва непобеден от турнира, след като в последния ден победи Дания с резултат 90-71.

Нашите ще срещнат Украйна на 31-ви август като гости и на 10-и септември като домакини.

Украйна изигра страхотна първа част, в която допусна само 7 точки в коша си и поведе със 17. До почивката тимът запази стабилна преднина, а през второто полувреме не срещна никакви проблеми с това да я задържи и да спечели убедително.

Артьом Пустовий наниза 25 точки и добави 13 борби за дабъл дабъл за победителите. 12 точки отбеляза Руслан Отверченко. За Дания Есбен Райнхолт вкара 13.