Младежите се справиха с Албания и няма да са последни

(сн. Николай Николов)
22-07-2016 13:50

Националният отбор на България за младежи (20) записа втора победа на Европейското първенство в дивизия В. Тя дойде след 76-56 срещу Албания и в същото време прати съперника на последното място на шампионата. Утре от 12:00 нашите срещат Косово, а в зависимост от резултата зависи дали българите ще играят за 17-то или 19-то място на първенството.

Нашите вкараха първите 4 точки, но Албания отговори със следващите 7. Българите обаче реагираха, а след 7-0 за край на първата част дръпнаха с толкова. Разликата стигна и до 10, албанците свалиха до 6, но серия от 10-0 за нашите им даде аванс от 16. След това те продължиха да поддържат преднината си, която на почивката бе 13 точки. След паузата албанците опитаха да намалят и се доближиха на само 9 точки, но българите не позволиха нещо повече. Към края на третата четвърт Василев наниза две тройки и вдигна разликата до 18, след което нашите довършиха мача без напрежение.

BGbasket.com проследи срещата с текстов коментар, който можете да прочетете ТУК.

Голяма роля за успеха изигра стрелбата от тройката. Нашите успяха в 10 от 28 опита, докато съперникът бе едва 3 от 13. Отделно нашите имаха 20 борби в нападение срещу 9 за албанците, които компенсира фактът, че имахме 25 грешки, или 6 повече от съперника. България пък вкара 18 точки на бърза атака срещу едва 4 за Албания.

Много силно за победата се включи Алекс Уандие, който завърши с четири тройки и 23 точки плюс 10 борби. Четири тройки имаше и Румен Василев за 12 точки, а също с 12 плюс 7 борби приключи Николай Вангелов.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА АЛБАНИЯ (20) - БЪЛГАРИЯ (20)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА Е (17-21 МЯСТО) НА ЕВРОБАСКЕТ 2016 ЗА МЛАДЕЖИ (20), ДИВИЗИЯ В

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2016 ЗА МЛАДЕЖИ (20)

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2016 ЗА МЛАДЕЖИ (20)

Тагове: България (20)