Юношите отново биха Украйна, контролата прекратена 2.24 преди края

17-07-2016 20:44

Националният отбор за юноши (18) записа втори пореден успех над Украйна и общо шести в контролите. Отново в Благоевград нашите надиграха съперника с 84-54, като водеха от втората част нататък. Българите излязоха напред към края й, а след това не изпуснаха инициативата. Следващата седмица нашите имат два мача с Полша, които ще са последни преди започващото на 29 юли Европейско първенство в дивизия В.

Двубоят вървеше доста равностойно и кош за кош. Гостите все пак бяха по-често напред в резултата, но без да вземат аванс. Те имаха такъв от 4 точки във втората част, когато нашите отговориха със серия от 8-1. Украйна веднага изравни, но България дръпна след 5-0, а на почивката имаше преднина от 3.

Нашите започнаха много силно второто полувреме, когато до голяма степен решиха двубоя. В първите седем минути те направиха серия от 18-2 за +19, като след това поддържаха преднината, а към края и я увеличиха.

2 минути и 24 секунди преди края пък старши треньорът на тима Мануел Марков взе решение да прекрати контролата. Причината за това беше ужасното през целия мач поведение на украинците, които в края изнагляха още повече. Те започнаха нарочно да правят нарушения в абсолютно всяка атака на нашите, което вбеси дори спокойния по принцип Марков. Поради това той взе и това решение и мачът приключи по-рано, като се договори с треньора на съперника мачът да приключи при този резултат.

Капитанът Йордан Минчев бе най-резултатен за успеха с 14 точки. Кръстан Кръстанов отбеляза 12, а 11 имаше Мартин Коцев. За Украйна най-много 13 отбеляза Михайло Ягодин.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА НА БЪЛГАРИЯ (18) ОТ МАЧА С УКРАЙНА (18)

Тагове: България (18)