Юношите (18) започнаха с победа в контролите

Мартин Коцев (в синьо) и капитана Йордан Минчев (сн. BGbasket.com)
02-07-2016 19:57

Българският национален отбор за юноши до 18 години записа победа в първия си контролен мач от подготовката за Европейското първенство, дивизия В през лятото. Националите ни бяха домакини на връстниците си от Македония в Монтана и ги победиха с резултат 87-76. Двата отбора ще се срещнат отново утре от 12.00 часа.

Гостите започнаха мача с отлична серия от 11-1 в първите минути и останаха напред в резултата чак до края на първата част, когато националите ни успяха да изравнят при 21-21. Македонците имаха точка аванс след първия период и задържаха крехка преднина още дълго време. Националите ни бяха плътно зад тях и след серия от 7-0 малко преди почивката успяха да поведат. Авансът им обаче беше свален до точка за 44-43 след едно полувреме.

Страхотна серия от 18-4 на България беше най-съществената в третия период, а благодарение на нея тимът ни се откъсна с цели 11 точки напред. След три части той водеше с 8. В началото на последната десета отборът ни поведе с 10 точки, но след 8-0 в полза на Македония съперникът отново беше на опасно малка дистанция. България обаче реши мача със серия от 10-0, която отново изведе отбора напред при 2 минути до края и той спечели.

Отборът ни стреля ужасно от далечно разстояние – 1/26 (3%), но компенсира с добра успеваемост за две точки – 69% (30/43), повече асистенции – 19-13 и по-малко грешки – 15-20.

Кръстан Кръстанов изигра силен мач за България, завършвайки с 18 точки (8/9 за две точки) и 5 борби. 14 отбеляза Красимир Димитров, а с 13 и 8 борби се включи Йордан Минчев. За Македония Александър Янев записа 20 точки, а Петър Огненович – 18.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА НА БЪЛГАРИЯ (18) ОТ МАЧА С МАКЕДОНИЯ (16)

Тагове: България (18), Македония (18)