МЗТ Скопие стана шампион пред празни трибуни в Куманово (видео)

mztskopjeaerodrom.mk
28-05-2016 12:04

МЗТ Скопие стана шампион на Македония за пета поредна година. Това обаче, стана пред празни трибуни, след като полицията изгони публиката на домакините, която започна да хвърля предмети по терена и да замеря тима от Скопие и съдиите. Все пак, гостите, водени от Алекандър Йончевич успяха да победят трудно с 90-88 и спечелиха финалната серията с 3-1 победи.

Куманово доминираше почти през целия мач, а инцидентът стана в средатата на третата част заради техническо нарушение, което бе отсъдено на Трайковски. Гостите изоставаха с 4 точки след третия период,а играта се запази доста оспорвана и през последната. МЗТ успя да обърне три минути преди края за 83-82. Домакините обаче, си върнаха аванса. 10 секунди преди края Протич наниза тройка, за да върне отново преднината на своя тим при 89-88. В следващата атака Костовски бе блокиран и Дамян Стоановски сложи крайното 90-88. Отборът от Скопие доминираше в борбата под коша като овладя 24 борби повече от съперника – 40 срещу 26.

Четири състезатели на МЗТ завършиха с двуцифрен актив. В основата за успеха бе сръбския център Джордже Дреновач, който наниза рекордните за него 25 точки, както и бившият играч на Лукойл Академик Дамян Стояновски, който се включи с 18 точки и 9 борби.

За Куманово Боян Трайковски реализира 23 точки, а гардът Александър Костовски наниза 23.

Тагове: МЗТ Скопие, Македония, Куманово