Голдън Стейт оцеля срещу Оклахома

(USA Today)
27-05-2016 08:55

Голдън Стейт остана с шансове за класиране на финал в НБА. Шампионите надиграха Оклахома Сити със 120-111 у дома и така намалиха изоставането си на 2-3 победи. Мач №6 обаче е с домакин Тъндър и там задачата на Уориърс ще е доста по-тежка.

Стеф Къри завърши с 31 точки и 6 асистенции за успеха, а Клей Томпсън имаше 27 точки. Андрю Богът най-накрая се разигра и се отчете с рекордните си за плейофи 15 точки плюс 14 борби.

За гостите силно играха Кевин Дюрант с 40 точки и Ръсел Уестбрук с 31, 8 асистенции, 7 борби и 5 отнети топки.

Голдън Стейт водеше от началото, но не успяваше да откаже съперника. На почивката разликата бе 8 точки, но гостите се доближиха на една с начало от 9-2 на второто полувреме, а малко по-късно и поведоха. След третата четвърт домакините бяха напред с 4 точки, а с начало от 8-0 на последната разликата стигна до 12. При 4.34 до края Тъндър свалиха до 5, но Къри отговори с кош и фаул и в оставащото време Уориърс задържаха победата.