Оклахома пак разби Голдън Стейт и поведе с 3-1 (видео)

(USA Today)
25-05-2016 08:55

Оклахома Сити е на крачка от това да стигне финал в НБА. Тъндър пак разбиха шампиона Голдън Стейт, този път със 118-94 и поведоха с 3-1 във финала на Западната конференция. Това означава, че тимът трябва да спечели още един мач, за да отстрани съперника.

Ръсел Уестбрук направи трипъл-дабъл за успеха с 36 точки, 11 борби и 11 асистенции. Кевин Дюрант също бе на ниво със своите 26 точки и 11 борби. Много силно игра Андре Робърсън, който се отчете със 17 точки и 12 борби.

За Уориърс с 26 точки приключи Клей Томпсън, а Стеф Къри имаше 19 след 6 успешни стрелби от 20 опита. За първи път през сезона пък "Воините" губят два мача поред.

Тъндър водеха с 4 точки след първата част и след това взеха пълен контрол през втората. Те направиха преднината си двуцифрена, а на почивката бе цели 19 точки. Гостите понамалиха и след третата четвърт изоставаха с 12, но в последните 12 минути Тъндър не им дадоха шанс.