Оклахома смачка Голдън Стейт за 2-1 (видео)

(USA Today)
23-05-2016 09:18

Оклахома Сити изнесе истинска лекция на шампиона Голдън Стейт. Тъндър разбиха съперника със 133-105 у дома и така поведоха с 2-1 във финала на Западната конференция.

Кевин Дюрант бе най-резултатен за успеха с 33 точки, а Ръсел Уестбрук имаше 30, 12 асистенции и 8 борби. Домакините наистина изиграха страхотен мач, а в един момент дори водеха с цели 41 точки.

За Уориърс с 24 точки приключи Стеф Къри, а 18 имаше Клей Томпсън. Проблемите за тима обаче могат да се увеличат, ако Дреймънд Грийн бъде наказан. Във втората част той изрита Стивън Адамс в слабините след фаул. Грийн не бе изгонен от съдиите, но със сигурност НБА ще преразгледа поведението му и шансовете да бъде наказан не са малки.

След тази случка Оклахома завърши полувремето с 24-7 дръпна със цели 25 точки на почивката. Домакините продължиха да играят силно и вкараха 17 от 22 стрелби в третата част за +37 и си решиха мача.