Лукойл Академик съкруши Балкан във втория финал

19-05-2016 19:48

Лукойл Академик е на крачка от защита на титлата си в Националната баскетболна лига. Тимът на Тони Дечев срази Балкан във втория мач от финалната серия в Правец със 79-59 и поведе с 2-0 в нея. Домакините контролираха двубоя през цялото време със здрава игра в защита и нападение като нямаше и помен от играта на Балкан в първия мач. Сега серията се премества в Ботевград като следващият мач е в неделя на 22 май.

Водени от Желко Шакич домакините от Правец започнаха много силно двубоя със серия 10-2, а ботевградчани играеха ужасно слабо в защита. Постепенно гостите подобриха играта си и свалиха до 4 точки пасив при 10-14. Тройка на Христо Захариев обаче, даде добър ход на Лукойл Академик, които направиха серия 9-0 и поведоха много бързо с двуцифрена преднина при 23-10 още минута преди края на първата част. И през втората домакините тотално контролираха играта.  За кратко Балкан свали до 12 точки пасив след грешки на съперника, но няколко тройки на Филип Виденов отново върнаха сериозния аванс на неговия тим. Така на почивката тимът на Тони Дечев водеше отново с близо 20 точки, след като отбеляза цели 50 за 20 минути игра.

Второто полувреме започна със серия 15-2 за домакините от Правец, които тотално обезличиха съперника. За първи път те вдигнаха водачеството си на 30 точки и прекършиха още повече шансовете на съперника. До края разликата се запази такава и Лукойл Академик спечели убедително и втория двубой от серията.

Желко Шакич бе най-резултатен за успеха с 21 точки и 7 борби, а Филип Барович отбеляза 15. Христо Захариев имаше 13, а с 12 точки завърши Филип Виденов.

За Балкан трима състезатели отбелязаха по 10 точки – Душан Цветкович, Васил Александров и Николай Върбанов.