Лукойл съсипа Рилски със 17 тройки за 3-0 и финал

11-05-2016 20:18

Филип Виденов изигра страхотен мач и изведе своя Лукойл Академик до победа над Рилски спортист като гост с 93-68 в третия полуфинален сблъсък от НБЛ. Виденов беше неудържим през първите 25 минути на мача и помогна на отбора си да натрупа преднина над 20 точки и да си осигури лесен край на срещата. Така серията приключва с 3-0 победи в полза на „студентите”, които ще играят пореден финал №15. В него те ще срещнат Балкан в повторение на миналогодишния сблъсък за титлата в серия до три победи от пет мача. Рилецо пък ще играе за бронзовите медали срещу Спартак Плевен в серия до две победи.

След няколко смени на водачеството през първата част Лукойл Академик имаше малка преднина от 4 точки. През втория период гостите изригнаха със серия от 16-4, а на почивката разликата беше двуцифрена при 48-35. Междувременно Филип Виденов беше под пара и имаше близо половината от точките на отбора си през първото полувреме. До средата на третата част той имаше 28 точки при стрелба 8/12 от тройката, а като цяло стрелбата от далечно разстояние на отбора вървеше много добре и това му позволи бързо да натрупа преднина от над 20 точки. След 30 минути тя вече гонеше 30 точки, а до края мачът просто се доигра.

Лукойл Академик наниза 17 точки от 35 опита за 48% успеваемост. Тимът имаше предимство при успеваемостта общо от игра – 50% срещу 41%, както и в борбата под коша – 42-2 и асистенциите – 22-9.

Над всички с 8 тройки от 14 опита и общо 28 точки плюс 5 борби и 3 асистенции завърши капитанът на победителите Филип Виденов. 15 точки добави Христо Захариев, а 13 и 5 борби – Желко Шакич.

За Рилски спортист най-резултатен с 19 точки бе Франк Търнър, 13 плюс 6 добави Тони Гуджино, а 12 отбеляза Тристан Кери.