Любомир Минчев: Един мач е загубен, но не и серията

28-04-2016 12:32

Берое загуби първата битка от плейоите в НБЛ Виваком. Тимът на Любомир Минчев отстъпи като домакин на Плевен с 81-86. Следващият мач от серията, в която се играе до две победи от трима мача, ще бъде в петък (29и април) в Плевен.

Ето как обясни поражението наставникът на Берое Любомир Минчев:

"Искам да поздравя отбора на Спартак Плевен, които се бориха, а и имаха добър ден в стрелбата, особено през първото полувреме. Това им даде самочувствие и настроение да се борят докрай. Мисля, че ние изиграхме слабо първо полувреме най-вече в защита.

През второто полувреме бяхме по-нервни, по-припряни на базата на това, че те ни поведоха с разлика. И като нападение също изиграхме по-слабо второ полувреме. Това е плейофна серия, един мач е загубен, но не и серията. Има го това в тези мачове. Трябва да се мобилизираме и да спечелим като гости. Това, което загубихме днес, трябва следващия мач да си го върнем."

Тагове: Берое, Спартак Плевен, НБЛ - мъже