Оклахома Сити прати Далас вкъщи (видео)

(USA Today)
26-04-2016 09:11

Собственикът на Далас - Марк Кюбан понякога говори много, което нерядко води до лоши резултати за неговия отбор. Така беше и преди мач №5 срещу Оклахома Сити, когато той каза, че единствената суперзвезда в състава на съперника е Кевин Дюрант. В следващите 48 минути обаче Ръсел Уестбрук му показа, че това не е точно така.

Гардът завърши с 36 точки, 12 борби и 9 асистенции, а Тъндър надиграха Далас със 118-104 у дома и пратиха Мавс у дома. Дюрант също бе на ниво и приключи с 33 точки и 7 борби.

За гостите с 24 точки завърши Дирк Новицки, а новакът Джъстин Андерсън добави 14. Неговата стабилна игра обаче бе засенчена от това, че той удари с лакът Уестбрук към края на мача.

Тъндър поведе с 11 в първата част, но Далас се върна до 2 през втората. Все пак домакините бяха напред със 7 точки на почивката, а продължиха да водят и след това. Четири минути преди края разликата бе само 4 точки, но Тъндър взеха важна борба в нападение, отбелязаха и до края удържаха съперника.