Нефтохимик 2010 прати серията за бронза в решителен трети мач

25-04-2016 21:40

Нефтохимик 2010 победи Дунав 8806 с 66-61 като домакин във втория мач от серията за 3/4 място в държавното първенство за жени. Така бургазлийки изравниха резултата в серията на 1-1 победи и я пратиха в трети, решителен мач, който ще определи носителя на бронзовите медали. Той ще се играе на 28-ми април (четвъртък), а заради домакинското предимство ще бъде в залата на Дунав 8806 в Русе.

Домакините поведоха още в началото и поддържаха малък аванс в първите минути на мача. те завършиха първата четвърт със серия от 10-0, като ограничиха съперника си само до 11 точки в нея и поведоха с 23-11. Двуцифрената преднина на отбора се запази през втори период, като на моменти стана 17 точки, а на почивката таблото показваше 41-27. Няколко пъти след почивката Дунав свали изоставането си под 10 точки, като се приближи най-близо на 6 точки от съперника си, но след третата част разликата беше 11 при 53-42. При 7 минути до края разликата беше същата, а тогава русенки записаха серия от 11-1 и се приближиха само на точка от съперника си. Нефтохимик отвърна бързо с 5 поредни точки за 64-58 при минута и половина до края. При 40 секунди до края и 3 точки разлика гостите можеха да изравнят, но пропуснаха две поредни стрелби и след като Олга Мазниченко бе фаулирана, оформи крайния резултат от наказателната линия.

Олга Мазниченко записа 17 точки и 9 борби за победителките, дабъл дабъл от 11 плюс 12 борби добави Стефка Митева, а с 10 точки, 5 асистенции и 4 отнети топки завърши Тамара Баич.

За Дунав 8806 най-резултатна със 17 точки беше Цветомира Шаренкапова, 15 и 8 борби записа Деляна Коева, а 12 вкара Александра Катич.