Шампионът на крачка от бронз

22-04-2016 19:50

Дунав 8806 спечели първата среща от серията за бронзовите медали в женското ни първенство. Шампионките надиграха Нефтохимик 2010 със 74-69 и вече са само на успех от завоюване на медал. Мач №2 от серията е в понеделник (25 април) в Бургас.

След равностойна първа четвърт Дунав изигра силна втора, с която се откъсна. Русенки се справиха силно в защита и след начало от 10-0 дръпнаха с 11 точки. До почивката те запазиха преднината си и я държаха двуцифрена почти през цялата трета четвърт. В края й обаче гостите направиха 11-0 и намалиха до само 3, а след 30 минути Дунав бе напред с 5, тъй като Биляна Степанович спря серията на съперника. В последната четвърт Нефтохимик намали на 2 след тройка на Динева, но тя бе върната веднага от Коева. След това резултатът се задържа такъв известно време преди гостите отново да се доближат на 2 точки. Този път Зори Костова наниза тройка, но бургазлийки не се предаваха. При аванс от 3 точки за русенки, Коева вкара нови 3, след което домакините удържаха успеха.

Силен мач за победителките изигра Цветомира Шаренкапова, която завърши с 22 точки и 3 асистенции. Деляна Коева се включи с 16 точки, а 14 имаше Биляна Степанович. Дунавки бяха без Радостина Димитрова, която е скъсала менискус на тренировка.

За гостите с 18 точки, 7 асистенции и 6 борби завърши Олена Самбурска, а Олга Мазниченко имаше 14 точки и 8 борби.