Фенербахче няма спиране (видео)

(сн. euroleague.net)
06-02-2016 09:36

Фенербахче продължава впечатляващата си серия в група Е от Топ 16 на Евролигата. В турско дерби снощи отборът победи Анадолу Ефес като гост със 77-73 и продължава да е единственият непобеден в тази фаза на турнира с шест победи от шест мача. Анадолу пък дели третото място с още два отбора – Цървена Звезда и Панатинайкос с по 3 победи и загуби. В следващия кръг Фенерите ще опитат да победят като домакини и последния си съперник за първото завъртане в групата – Уникаха, а Анадолу Ефес ще гостува на Панатинайкос.

Домакините спечелиха първите две части, за да поведат с 6 точки на почивката. Фенербахче обаче успя да ограничи съперника си, позволявайки му да вкара по 16 точки в следващите две части и обърна резултата. В последните минути на мача разликата беше само точка, но Фенерите записаха серия от 6-0, с която спечелиха мача.

Богдан Богданович и Епе Юдо вкараха по 15 точки за победителите, а Мелих Махмутоглу наниза 14. За Анадолу с по 15 завършиха Джеди Осман и Дарио Шарич.