Торонто превзе Портланд след 9 години (видео)

(TheOregonian.com)
05-02-2016 10:10

Кайл Лаури вкара 30 точки, ДиМар ДиРозан 29, а Торонто спря серията на Портланд от пет поредни победи и спечели със 110-103 като гост. Така Раптърс спечелиха за първи път в тази зала след малко повече от 9 години прекъсване.

За домакините Деймиън Лилард имаше 27 точки и 11 асистенции, а Си Джей МакКълъм добави 21.

Торонто тръгна здраво и поведе с 12 точки след първата част, като имаше аванс и от 16 през първото полувреме. Блейзърк обаче намалиха след това, а свалиха и до 4 в последната. След това обаче Лаури наниза една от седемте си тройки, а домакините не можаха да стигнат по-близо. Раптърс вкараха 12 от 19 тройки в мача и така отказаха съперника. МакКълъм можеше да свали до 3 към края, но пропусна и Торонто затвори мача.

Тагове: Торонто, Портланд