Дунав вкара 64 за едно полувреме за нова победа

02-02-2016 20:17

Дунав 8806 изигра много силно първо полувреме и победи Нефтохимик 2010 като домакин с 96-77 в мач от третия кръг на първата петица на женското първенство. Така балансът на шампионките във временното класиране е 6-5 и те заемат третата позиция, а бургазлийки са четвърти с 3-7. В следващия кръг Дунав гостува на Хасково 2012, а Нефтохимик посреща Монтана 2003.

Русенки изиграха много силни първи две четвърти, във всяка от които вкараха по 32 точки и успяха да натрупат преднина от 18 точки на почивката. През третия период Нефтохимик успя да стопи част от дефицита си, но той остана двуцифрен. През последните 10 минути домакините не позволиха опасно приближаване на съперника и взеха победата.

Шест баскетболистки на победителките записаха двуцифрен актив. 19 отбеляза Цветомира Шаренкапова, 18 - Александра Катич, а по 17 - Виолина Кочева и Дженифър Брандън.

За Нефтохимик Олена Самбурска записа 22 точки и 8 борби, 21 - Олга Мазниченко, а 15 - Габриела Костова.