Хасково 2012 с нов успех в първата петица

30-01-2016 20:18

Хасково 2012 записа втора победа в първата петица на държавното първенство за жени. Като гост в зала „Бойчо Брънзов” в Бургас лидерът в класирането надви Нефтохимик 2010 с резултат 86-67. Така активът на хасковлийки до момента е 8-2 и те продължават да са еднолично начело след две победи във втората фаза. Нефтохимик 2010 пък е с 3-6 и заема четвърто място в класирането. Следващият кръг е междинен и ще се играе на 2-ри февруари (вторник), като в него Хасково 2012 няма мач, а Нефтохимик 2010 посреща Дунав 8806.

Мачът започна с превъзходство за гостите от Хасково, които поведоха с 11-5. Те останаха напред в резултата и минута преди края на първата част водеха със 7 точки, но серия от 6-0 на Нефтохимик 2010 остави преднината им минимална. Малко преди средата на втората десетка Хасково записа 7-0 точки и поведе с 10, но домакините отново бързо намериха начин да се върнат в мача и на почивката разликата беше 4 точки.

След подновяването на играта хасковлийки отново се откъснаха с 10 точки напред и запазиха добър аванс до края на третата четвърт, след която резултатът беше 62-53. През цялата последна част лидерът в класирането продължи да води уверено, като разликата се запази двуцифрена. В последните минути хасковлийки записаха серия от 9-0 и направиха победата си категорична.

Отборите овладяха еднакъв брой борби, но предимството на Хасково 2012 беше при асистенциите – 14-7, отнетите топки – 12-4 (съответно точките след грешки на съперника – 20-6), както и грешките – 12 на победилия и 20 на загубилия отбор.

Лия Галдейра записа 32 точки, 9 борби и 5 асистенции за победителките, 17 вкара Нели Пашева, а 13 – Ралица Нанева.

За Нефтохимик 2010 Олена Самбурска завърши с 15 точки и 7 борби. 12 отбеляза Йелена Йованович, а 11 – Тамара Баич.