Дунав взе важна победа в Стара Загора

30-01-2016 19:22

Дунав 8806 спечели важен успех в поредния кръг от женското първенство. Шампионките гостуваха на Берое Стара Загора и водеха през почти цялото време преди да спечелят с 72-64. Те използваха добри минути след средата на последната четвърт, когато с повече опит затвориха успешно срещата. Така русенки остават на трето място в първата петица, докато заралийки са пети. В следващия кръг русенки приемат Нефтохимик 2010, а беройки гостуват на Монтана 2003.

Дунав тръгна много уверено и за по-малко от две минути поведе с 9-0. И в следващите минути русенки имаха аванс, който дори стана и двуцифрен, но се движеше около 10 точки. След края на първата част разликата бе 9, а през втората гостите поддържаха минимална преднина, която падна до 4 на почивката.

В шестата минута на третата четвърт беройки най-накрая успяха да изравнят, но дунавки реагираха бързо със серия от 8-0. Берое обаче също отговори и направи поредица от 7, за да намали и така и да завърши третата четвърт. В последната Дунав вкара първи, но домакините отбелязаха следващите 5 и поведоха за първи път в мача. Катич след това изравни за гостите точно по средата на частта, а след това русенки си върнаха водачеството. При 2.30 до края те го увеличиха до 5 точки, а малко след това и до 8 след тройка на Деляна Коева. Това беше и решаващият момент, а след това шампионките удържаха успеха.

Най-резултатна за победителките стана Александра Катич със 17 точки, а 16 добави Радостина Димитрова. С поредни добри изяви и нов дабъл-дабъл пък се отчете Дженифър Брандън след 15 точки и 17 борби.

За домакините над всички с 21 точки и 8 борби бе Милена Томова, а Ла`Кийша Сътън имаше 14 точки.