6 тройки на Марто Маринов пронизаха Рилски в Ботевград

19-12-2015 18:53

Балкан затвърди още веднъж второто си място в първенството след нов успех над пряк съперник. Ботевградчани удържаха Рилски спортист у дома и спечелиха с 99-97, с което вече имат актив от 9 успеха и 2 поражения. Самоковци пък са зад тях с баланс 6-5 и изостанаха сериозно от втората позиция. Балканци водеха през почти цялото време, в дълъг период от мача и с двуцифрена разлика, но в крайна сметка се стигна до драматични финални минути. В тях нервите на "зелените" се оказаха по-здрави и така те стигнаха до победата. В следващия кръг в сряда (23 декември) Балкан ще гостува на Ямбол, а Рилецо приема Спартак Плевен.

До осмата минута мачът вървеше кош за кош, след което Балкан се откъсна с 4-5 точки напред. Ботевградчани поддържаха такава преднина до средата на втората четвърт, когато Рилецо изравни. Точно в тези моменти се разигра Мартин Маринов и домакините пак поведоха с 4-5 точки. В рамките на три минути гардът вкара три тройки, което даде криле на "зелените" и те се откъснаха дори и с 10 напред. След това Гуджино върна една тройка за гостите и разликата на почивката бе 7 точки.

И след паузата Балкан поддържаше преднината си, а с нови добри изяви на Мартин Маринов тя стигна и до 14 точки. Все пак Рилецо отново успя да намали и след 6-0 се доближи на 8 преди последните десет минути. С ново 6-0 за начало на четвъртата част самоковци свалиха на само 2 точки пасива си. Балкан все пак продължи да е напред, но Данчо Бозов държеше Рилски в мача с поредица от кошове. В крайна сметка при 4.24 до края Гуджино наниза нова тройка и така изравни. Последва размяна на точки, а при оставащи 71 секунди Дурчев вкара важна тройка и даде аванс от 2 точки за домакините. Малко по-късно Търнър изравни, но при 23 секунди до края поредна невероятна тройка на Марто Маринов изведе домакините напред. Дарин Иванов отговори с един наказателен, след което при борбата имаше спорна топка, която бе за Балкан. Маринов също добави един наказателен, след което последва надстрелване от линията. В крайна сметка Рилецо получи шанс да изравни, но Гуджино пропусна в последната секунда.

Домакините хванаха само 1 борба в нападение срещу 11 за гостите, но въпреки това стигнаха до успеха. Ботевградчани отбелязаха общо 13 тройки от 22 опита срещу 10 от 23 за самоковци.

Супер мач за домакините направи Мартин Маринов, който завърши с 26 точки, включително 6 тройки от 9 опита, с което изведе своите до успех. Душан Цветкович също бе на ниво с 18 точки и 5 борби, а 14 точки добави Марко Бъркич.

За гостите силно играха Йордан Бозов с 25 точки, а съответно 23 и 21 добавиха Франк Търнър и Златин Георгиев.