Иванов и Николов вкараха 53 и спряха лошата серия на Левски 2014

15-11-2015 20:21

Левски 2014 прекъсна серията си от 3 поредни загуби в НБЛ. „Сините” победиха Академик Бултекс 99 с резултат 87-79 като домакини в зала „Триадица” в София. Баскетболистите на Николай Господинов играха с енергия и настроение през първото полувреме и това им помогна да се откъснат напред в резултата рано в мача и да поддържат преднина до края му, въпреки че гостите се бориха до последно. Столичани имат 2 победи и 4 загуби до момента, а пловдивчани са в дъното на класирането заедно с Ямбол и Черноморец с актив 1-5. В следващия кръг Левски 2014 гостува на Берое, а Академик Бултекс 99 посреща Рилски спортист.

Срещата започна със серия от 20-10 в полза на домакините, а след една четвърт те бяха с 6 точки напред. Много силна игра до почивката доведе до двуцифрена преднина през по-голямата част от втория период и разлика от 16 точки. След подновяването на играта домакините поддържаха аванс от 15-20 точки, но серия от 10-0 на Академик намали разликата на 10 при 4 минути до края. При по-малко от минута до сирената гостите се приближиха на 6 точки, но така и не стигнаха до шанс за обрат в оставащото време.

За Левски 2014 не играха Алекс Сименов, който има проблеми с около след мача от Балканската лига срещу КБ Пея, и Илия Милутинович, който е с болки в кръста. За Академик пък след по-малко от 10 минути на терена за 5 лични нарушения напусна Майк Харт.

Капитанът Павел Иванов изригна с 30 точки, като хвана и 6 борби, а Христо Николов се включи с 23 точки и 13 борби за победата. 17 отбеляза Тайлър Лейзър. Отличен мач изигра Спас Николов, който регистрира 5 точки и 10 борби

За Академик 23 точки вкара Бошко Йовович, който добави и 7 борби, а с 18 точки от пейката се включи Костадин Маршавелски.