Шампионът превзе Самоков, продължава без загуба

14-11-2015 22:02

Лукойл Академик продължава да е единственият отбор без загуба в НБЛ. Днес действащият шампион записа шестата си поредна победа във вътрешното първенство, след като надви Рилски спортист с 83-71 като гост в Самоков. „Студентите” бяха напред в резултата и контролираха случващото се през цялата среща, за да стигнат до логичната победа. Самоковци са с актив 3-3 до момента. В следващия кръг Лукойл Академик посреща Черноморец, а Рилски спортист гостува на Академик Бултекс 99.

Мачът започна с много равностойна игра, а в последните 5 минути от откриващата част Лукойл Академик имаше минимална преднина. Гостите останаха напред до почивката, но дълго време не успяха да се откъснат с повече от 6-7 точки. В самия края на първото полувреме разликата стана двуцифрена за първи път в срещата, а на почивката беше 8 точки. Серия от 8-0 малко след подновяването на играта направи аванса на Лукойл 15 точки, а малко след това той стана цели 19. 7 последователни точки на домакините ги остави в мача преди началото на последната десетка – 50-62. Само един път през последната част разликата падна под 10 точки, а в края шампионите я направиха категорична.

Лукойл Академик спечели борбата под коша – 38-27, а беше и значително по-добър при стрелбата общо от игра – 59% срещу 40% успеваемост. Тимът вкара и 46 точки под коша срещу 20 на съперника си. Предимството на Рилски беше при отнетите топки – 10-5 и предизвиканите грешки на съперника – 14-8.

Филип Виденов регистрира 22 точки и 6 борби за победителите, 19 и 11 борби записа Желко Шакич, а с 15 точки и 7 борби се включи Филип Барович.

За Рилецо Тристан Кери наниза 17 точки, 13 добави Златин Георгиев, а 11 и 7 борби – Тони Гуджино. За отбора не игра капитанът Йордан Бозов.