Дунав 8806 удържа Монтана 2003 и остава втори

08-11-2015 19:50

Дунав 8806 спечели четвърта победа от началото на сезона в дамското първенство. Шампионките посрещнаха Монтана 2003 и спечелиха с 69-66, след като водеха цял мач. Така русенки вече са с баланс 4-1, с което запазват второто място, докато монтанки са с 2-3 и са пети. Сега в първенството предстои пауза заради квалификации на националния отбор, а при подновяването му Дунав ще е домакин на НСА, а Монтана на Септември 97.

Въпреки че Дунав водеше цял мач, той трябваше да бъде решаван в края. Домакините имаха няколко откъсвания, но монтанки бързо сваляха разликата и бяха близо до съперника. Така при по-малко от минута и половина до края те намалиха само до 2, но дунавки веднага отговориха с 4 точки. Шарел Алън върна тройка, а два пропуснати наказателни удара на Брандън дадоха шанс на монтанки. Алън обаче сгреши, Зорница Костова й отне топката и така победата остана за русенки.

С пореден дабъл дабъл за Дунав завърши Дженифър Брандън след 20 точки и 17 борби, Биляна Степанович се включи от пейката с 15 точки.

За гостите по 22 точки отбелязаха Шарел Алън и Келиндра Закъри, която хвана и 13 борби.