Балкан вкара 137 на Черноморец за четвърти успех

07-11-2015 19:35

Вицешампионът Балкан отново е на победния път след повече от категоричен успех у дома над Черноморец. Ботевградчани приеха съперника и не му дадоха никакви надежди стигайки до успех със 137-56. Те си правеха каквото искат по терена и разликата не спря да расте. Така балканци пак излязоха втори с баланс 4-1, а бургазлии са осми с 1-4. След седмица ботевградчани гостуват на Черно море, докато Черноморец приема Ямбол.

Още от началото стана ясно, че интрига няма да има, като домакините набързо натрупаха аванс. Точната им стрелба им позволи да дръпнах и само за четири минути вече водеха с 18-3. След първата четвърт преднината бе 22 точки, като с 4/4 от тройката се отчете капитанът Мартин Маринов. През втората част авансът скочи с още 19 точки, а след паузата срещата просто се доиграваше.

Ботевградчани отбелязаха общо 14 тройки от 25 опита, като в мача имаха 69% стрелба от игра. С дабъл дабъл за успеха се отчете Стоян Петков след 28 точки и 14 борби, а Душан Цветкович имаше 17 и 6. Общо седем човека на домакините завършиха с двуцифрен точков актив.

Гостите пък бяха без типичен център в отсъствието на Марко Янюшевич, а и Константин Коев не влезе в игра. Така най-резултатен стана Ростислав Тончев с 15 точки, а Боян Тенев имаше 14.