Берое си върна победния ход в Бургас

31-10-2015 20:40

След загубите от Морнар в SIGAL-UNIQA Балканска лига и Лукойл Академик миналата седмица Берое си върна победния ход след като се наложи със 70-61 над Черноморец като гост. Баскетболистите на Любомир Минчев бяха напред в резултата през цялата среща, но не успяха да натрупат голяма преднина и да играят спокойно до края. Те вече имат по 2 победи и загуби в НБЛ, а бургазлии са с актив 1-3. В следващия кръг Берое посреща Черно море Порт Варна, а Черноморец гостува на Балкан.

Берое поведе още в началото и беше напред в резултата през цялата първа част, но рядко преднината му надвишаваше 2-3 точки. След ниска резултатност и на двата отбора гостите водеха с 13-10 след една част. На моменти преди почивката разликата стана двуцифрена, а в края на първото полувреме старозагорци водеха с 35-27. Те успяха да поведат с 15 точки малко след подновяването на играта, но в крайна сметка след 30 минути авансът им беше същият като на почивката при 55-47. В началото на заключителния период разликата падна само до 4 точки, но Берое бе позволи обрат на съперника и успя да си върне по-стабилна преднина и удържа победата.

Гостите хванаха цели 20 борби повече от противника си – 50-30, а двата отбора имаха сходни проценти за стрелба – 8/24 (33%) от тройката за Берое срещу 11/32 (34%) за Черноморец и 39% срещу 40% общо от игра. Бургазлии си подадоха повече асистенции – 20-11 и отнеха повече топки – 9-6.

Николай Николов вкара 13 точки и хвана 5 борби за победителите, а с 12 плюс 5 се включи Станислав Ваклинов. 9 точки и 17 борби пък записа Остън Барнс, а Еврик Гери не игра в мача за старозагорци.

За Черноморец най-резултатни с по 16 точки бяха Константин Коев и Боян Тенев, а с 10 и 7 борби се отчете Марко Юнюшевич.