Черноморец наниза 19 тройки в Пловдив и записа първи успех

24-10-2015 20:25

Черноморец записа първата си победа за сезона в НБЛ след като се наложи над Академик Бултекс 99 като гост с резултат 103-100. Отборите изиграха оспорван и резултатен мач, а в последните секунди гостите успяха да запазят крехка преднина и да си тръгнат с победата. Те имат и две загуби до момента, а пловдивчани също са с 1-2. В следващия кръг бургазлии посрещат Берое, а Академик ще бъде гост на Черно море Порт Варна.

Бургазлии имаха предимство през цялата първа част, но не успяха да поведат с повече от 3-4 точки. Те останаха напред в резултата до почивката, когато имаха аванс от 7 точки при 52-45. Домакините се запазиха много близо до съперника през третия период, а последният период беше изпълнен със смени на водачеството и изравнявания. 3 минути преди края резултатът беше 91-91, а Черноморец отново успя да поведе. Академик обаче го следваше плътно благодарение на Васил Кьосев, който вкара 8 точки само в последната минута. Все пак бургазлии намираха отговор на неговите действия и удържаха победата.

Най-впечатляващ при прегледа на статистиката е броят вкарани тройки на Черноморец и успеваемостта им от далеч – 19/35 (54%) срещу 10/28 (35%) на Академик. Въпреки предимството си под коша – 41-32 борби и 56-30 точки в тази зона, домакините не успяха да се противопоставят на стрелбата на съперника.

Константин Коев наказа Академик с 33 точки (8/12 от тройката), 20 точки отбеляза Боян Тенев, а 19 – Емил Бинев.

За Академик 27 точки и 11 борби регистрира Бошко Йовович, а с 21 точки и 7 борби се включи Васил Михайлов.