Лукойл Академик не прости и на Берое за 3 от 3

24-10-2015 19:53

Шампионът Лукойл Академик записа третата си победа от три мача до момента в НБЛ. „Студентите” надвиха Берое като гости с резултат 93-65 и остават с пълен актив преди първия си европейски мач срещу Енисей Красноярск в сряда (28 октомври). Лукойл Академик беше напред в резултата през целия мач, като постепенно увеличаваше преднината си. Берое е с победа и две загуби до момента. В следващия кръг шампионът среща единствения друг непобеден отбор до момента – Балкан, а Берое гостува на Черноморец.

Домакините бяха равностойни на съперника си през първите 15 минути от мача, но в тези преди почивката Лукойл записа силна серия и натрупа двуцифрен аванс за 45-35. След подновяването на играта разликата не падна под 10 точки, напротив – увеличи се до цели 20 и след три части победителят вече беше ясен. „Студентите” започнаха последната десетка със серия от 8-0, а в оставащото време спокойно доиграха мача.

Лукойл Академик категорично спечели борбата под коша – 39-24, имаше по-добър процент при стрелбата общо от игра 57% срещу 42% и повече асистенции 26-12. Победителите предизвикаха и два пъти повече грешки на съперника си – 18, а отнетите топки бяха 12-3 в тяхна полза.

Всички баскетболисти на победителите влязоха в игра и се разписаха. Най-резултатен с 18 точки бе Димитър Димитров, който записа и 6 асистенции и 5 борби, а с 16 точки и 9 борби се включи Желко Шакич.

За Берое Остън Барнс завърши с 13 точки и 5 борби, а по 10 вкараха Еврик Гери и Аштън Мур.