Рилски спортист наказа Спартак за първа победа

24-10-2015 19:37

Рилски спортист записа първа победа в новия сезон на НБЛ. Самоковци гостуваха в Плевен и надиграха домакина Спартак, за да спечелят с крайното 84-72. Така Рилецо вече са с баланс 1-2, а в същото време нанесоха първо поражение на спартаклии. В следващия кръг Рилски приема Ямбол, докато плевенчани са домакини на Левски 2014.

До малко след средата на първата част преднината на гостите не бе голяма, но след 10-2 дръпнаха с 10 точки. Начало от 7-0 на втората качи разликата до 15 и тя остана в тези граници до паузата, а след 11-2 за старт на третата четвърт и аванс от 22 точки, който малко след това стана и 24. До края на тази част обаче домакините направиха страхотна серия 17-0 и така се върнаха в играта преди последните десет минути. Те започнаха със 7-2 за гостите, което ги успокои и до края те нямаха критични моменти.

Домакините имаха пет тройки в повече, но те бяха компенсирани от факта, че Рилски направи 8 грешки по-малко и при точките след грешки имаше предимство от 24-12.

Най-резултатен за успеха стана капитанът Йордан Бозов с 19 точки. По 16 точки пък добавиха Франк Търнър и Кори Петрос.

За домакините най-силен бе Урош Величкович с 25 точки, 7 асистенции и 6 борби. Самуел Франсис се отчете с 15 точки, а тимът игра без Александър Груев, който получи травма при победата над Черно море преди седмица.