Черно море срази Левски 2014 насред София

23-10-2015 20:09 | Иван Вълчанов

Черно море Порт Варна победи Левски 2014 като гост с 88-75 в изключително интересен и зрелищен мач от третия кръг на НБЛ. Отборите се срещнаха в зала „Триадица” в София и след като водиха през цялата среща, варненци заслужиха втората си победа за сезона. Те имат и една загуба, а активът на „сините” до момента е 1-2. Няколко пъти домакините бяха близо до обрат, но силно нападение на варненци и много добра последна част на Ангел Нацкин подпечатаха успеха на „моряците”. В следващия кръг Черно море посреща Академик Бултекс 99, а Левски 2014 гостува на Спартак в Плевен.

Гостите започнаха мача със страхотно темпо и добра успеваемост в нападение и успяха да се откъснат напред в първите минути. След по-малко от 4 минути игра разликата стана двуцифрена, а до края на първия период те запазиха комфортна преднина, контролирайки темпото на игра за 27-17. През втората част варненци не загубиха водачеството, но Левски 2014 се движеше плътно зад съперника и стопи изоставането си наполовина за 38-43.

Силно начало на второто полувреме за домакините стопи разликата и скоро те изравниха при 53-53, но така и не успяха да вземат преднина. До края на третия период обаче Черно море отново успя да натрупа аванс от 9 точки за 64-55. Последната четвърт започна с две поредни тройки на Ангел Нацкин и забивка на Симеон Илиев, които направиха разликата цели 17 точки. Нацкин продължи да наказва съперника, но въпреки това по-малко от 4 минути преди края преднината на гостите падна под 10 точки. Черно море обаче много бързо си върна комфортна преднина и успя да я задържи в последните атаки.

Отборите бяха равностойни в борбата под коша, но гостите имаха доста по-добра успеваемост при стрелбата – 8/19 (42%) за три точки срещу 6/28 (21%) на Левски 2014 и 50% срещу 40% общо от игра.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатен със 17 точки бе Станислав Цонков, който добави 6 борби и 5 асистенции, а 16 (3 тройки в последната част) наниза Ангел Нацкин. С 14 точки се включи Симеон Илиев.

За Левски 2014 капитанът Павел Иванов отбеляза 19 точки, 15 плюс 10 борби добави Александър Янев, а с 13 и 7 асистенции се отчете Тайлър Лейзър.