Лукойл Академик не даде шанс на Академик Бултекс в Правец

17-10-2015 20:09

Тимът на Тони Дечев разби пловдивчани с 45 точки разлика

Шампионът Лукойл Академик записа втора победа от началото на сезон 2015/2016 в НБЛ и първа в собствена зала. В мач от втори кръг тимът на Тони Дечев се наложи категорично като домакин над Академик Бултекс със 101-56 след като водеше през целия двубой. Участие в срещата не взе капитанът на пловдивчани Мартин Пенев. Това бе първа загуба за неговия тим, който в първия кръг победи като домакин Ямбол, а в следващия кръг на 24-ти октомври, посреща у дома Черноморец. Следващата събота пък, правчани гостуват на Берое в Стара Загора.

Двубоят започна оспорвано в първата част като двата отбора си размениха водачеството няколко пъти. След 10 минути Лукойл Академик имаше малък аванс, но постепенно през втората част, след добро включване на Павлин Иванов и Чад Тимбърлейк и добра защита, домакините вдигнаха преднината си на 17 точки на почивката.  Убийствена трета част вдигна преднината на Лукойл над 20 точки, а след серия от 10-0 в последната минута, тя скочи на 36 точки. Краят бе предизвестен, а след като домакините допуснаха само 8 точки на пловдивчани в последната част, те взеха успеха с 45 точки разлика.

Тимът на Тони Дечев показа по-добър процент на стрелба като вкара 10 тройки, докато гостите само 3. Лукойл допусна и само 7 грешки, за разлика от съперника им, който направи цели 23. Шампионите направиха и 19 асистенции повече. Академик Бултекс спечели единствено борбата под коша 36 срещу 31.

Чад Тимбърлейк бе най-резултатен за успеха на Лукойл Академик с 19 точки за 24 минути игра като бе 2/2 от тройката, 5/6 (83%) от линията за две и 2/2 (100%) от наказателната. . По 14 добавиха Николай Грозев и Филип Барович, който имаше и 8 борби. Павлин Иванов завърши с 12 точки  и 5 откраднати, а по 10 реализира Желко Шакич и капитанът Тенчо Банев.

За Академик Бултекс 99 Божко Йовович с 15 точки, а 13 имаше Васил БачевКостадин Маршавелски записа дабъл-дабъл от 11 точки и 10 борби.