Левски 2014 разби Черноморец с 39 точки в Бургас

16-10-2015 19:45

Левски 2014 записа първа победа за новия сезон в Националната баскетболна лига. „Сините” разбиха Черноморец като гости в Бургас с резултат 97-58, след като спечелиха убедително всички части на мача. Столичани имат и една загуба от Лукойл Академик в първия кръг, а за бургазлии това е второ поражение в лигата. В следващия кръг Левски 2014 посреща Черно море Порт Варна, а Черноморец гостува в Пловдив на Академик Бултекс 99.

Гостите ограничиха съперника си само до 9 точки през първата четвърт и през нея натрупаха комфортна преднина от 13 точки. Те продължиха да водят до почивката и след като спечелиха убедително и втория период, разликата в тяхна полза вече беше 23. През третата част Левски 2014 продължи да има пълен контрол над срещата и направи аванса си над 30 точки. Николай Господинов даде игрово време на младите Йордан Минчев и Владиян Аврамов, а до края „сините” безпроблемно увеличиха разликата още повече, за да си тръгнат с лесна победа.

Левски 2014 спечели близо два пъти повече борби – 47-25, а процентът му за стрелба общо от игра беше 56 срещу 38 на съперника. Точките под коша пък бяха 58-34 в полза на гостите, а тези след противникови грешки – 28-8.

Капитанът Павел Иванов отбеляза 20 точки за победителите, 17 добави Христо Николов, а 13 – Алекс Симеонов. Общо петима баскетболисти на отбора записаха двуцифрен актив.

За Черноморец Константин Коев завърши със 17 точки и 8 борби, 15 отбеляза Деян Белич, а 11 – Ерик Димитров.