Везенков с първи точки в Евролигата, Барса загуби на старта (видео)

15-10-2015 21:46

Барселона с Александър Везенков в състава си загуби първия си мач за сезона от Евролигата като гост на Пънар Каршъяка. Българският баскетболист и съотборниците му отстъпиха с 62-71 в Измир след много слаба трета част, в която съперникът натрупа преднина.

Това беше първият мач на Везенков в Евролигата, като той беше в игра 7 минути и 45 секунди и отбеляза 2 точки.

Отборите бяха равни след една четвърт игра, а на почивката домакините имаха преднина от 2 точки. Турците обаче ограничиха сериозно нападението на Барса след почивката и след 25-11 в тяхна полза през третия период, разликата стана 16 цели 16 точки. Гостите спечелиха последния период, но времето не стигна за обрат.

Колтън Айверсън вкара 16 точки за победителите, а най-резултатен от съотборниците на Везенков с 14 точки беше Джъстин Долман.

В следващия кръг Барселона ще бъде домакин на полския Стелмет Жельона Гура.