Академик Бултекс 99 дебютира с победа в НБЛ

10-10-2015 20:14

Отборът на Академик Бултекс 99 записа победа с 92-81 над Ямбол при дебюта си в Националната баскетболна лига. Пловдивчани контролираха голяма част от мача срещу съперника си и логично стигнаха до победата. В следващия кръг те ще се изправят срещу доста сериозно изпитание като гости на шампиона Лукойл Академик. Ямболии пък ще посрещнат Берое у дома.

Пловдивчани започнаха мача по-уверено и бяха напред през първата четвърт, като в края й разликата беше 6 точки при 25-19. През втория период гостите постепенно стопиха изоставането си и изравниха при 35-35, а на почивката Академик имаше минимален аванс – 40-39. На моменти след почивката пловдивчани поведоха с 15 точки, а след силна трета част за тима той водеше с 67-58. Домакините запазиха контрола над мача и в последните минути задържаха двуцифрен аванс, започвайки успешно сезона.

Академик спечели борбата под коша – 41-35 и вкара 7 тройки при успеваемост 22% срещу едва 4/21 (19%) на съперника. Все пак Ямбол имаше предимство в успеваемостта общо от игра – 49% срещу 38%, но извърши повече грешки – 16-10 и нарушения – цели 31 срещу 20 на Академик. Последното доведе и до много точки на пловдивчани от наказателната линия при страхотна успеваемост – 33/36 (91%).

Васил Кьосев наниза 20 точки в първия си официален мач с екипа на Академик, 19 точки и 8 борби добави Костадин Маршавелски, а 14 отбеляза Бошко Йовович.

За Ямбол Милиян Боцка вкара 21 точки, 14 записа Милян Пупович, а с по 13 се отчетоха Денис Агре и Станислав Говедаров.