Балкан удари с 23 точки Берое за старт на лигата

(сн.Йонко Стефанов)
10-10-2015 20:12

Вицешампионите от Балкан удариха като гост Берое за старт на сезон 2015/2016 в Националната баскетболна лига . Ботевгравдчани се наложиха убедително със 101-78 над своя съперник след много силно второ полувреме. Тимът на Влада Вукойчич бе с 10 човека в състава, а от тима отсъстваха Иван Лилов, Сет Джаксън и Марко Бъркич. В следващия кръг на 16-ти октомври Балкан отново гостува, но този път на Рилски спортист, а ден по-късно Берое на Ямбол.

Двубоят започна изключително оспорвано като в първата част двата отбора си размениха водачеството поне пет пъти. В последната секунда на периода обаче, след хубав пас на Деян Карамфилов, Остън Барнс наниза тройка и даде аванс на Берое от една точка след 10 минути игра. Две минути след началото на втория период ботевградчани обърнаха, но Берое се държаха близо. Въпреки това до почивката, след страхотно включване на американеца Брандън Фортънбъри, който отбеляза 16 точки и серия 11-3 Балкан направи двуцифрен аванс при 54-42.

Ботевградчани задържаха двуцифрен аванс и през третата, а само на моменти Берое намали до 9.  Гостите започнаха и последната част със серия 11-2 и тотално отказаха Берое, а разликата скочи до 27 точки 6 минути преди края на двубоя. До края разликата не падна под 20 точки и ботевградчани дебютираха с успех в първенството.

Най-резултатен за успеха на Балкан бе новото попълнение  Брандън Фортънбъри, който реализира 23 точки. Николай Върбанов също се включи много силно като отбеляза 16 точки, овладя 5 борби, а освен това бе 7/7 (100%) от средно разстояние. Цветослав Острев отбеляза 13 за победата с 3/4 от тройката, 12 и 6 асистенции записа Васил Александров. Новият капитан на тима Мартин Маринов наниза 11, а по 10 имаха Мартин Дурчев и Душан Цветкович

За Берое над всички бе американецът Остън Барнс с 21 точки, а 11 отбеляза Аштън Мур. По 10 имаха Еврик Гари и Тенчо Тенчев.