Монтана 2003 с убедителен успех над Берое Стара Загора

03-10-2015 16:58

Монтана 2003 спечели шеста поредна победа в контролните срещи. Днес в зала "Универсиада" тимът от Северозапада срещна Берое Стара Загора и бе категоричен за крайното 80-60. Мачът се игра в столицата след договорка между двата отбора заради разстоянието от едното и другото място.

След първоначална размяна на няколко коша монтанки направиха серия от 7-0, с която дръпнаха с 5 точки. След това те поддържаха аванс, който увеличиха в края на първата част до 9 и стигна и 15 във втората четвърт. След първото полувреме разликата в полза на Монтана бе 13 точки, а след паузата бе увеличена с още и поддържана до края.

Най-резултатна за победителите стана Келиндра Зекъри с 26 точки, а тя хвана и 9 борби. Даниела Петева се отчете с 15 точки, а 10 и 5 отнети топки имаше Радостина Димитрова.

За заралийки с 18 точки и 6 борби бе Анна Римпова, а Ивелина Вранчева добави 14 точки.

Тагове: Монтана 2003, Берое Стара Загора