Рилски спортист надигра убедително Академик Пловдив в контрола

12-09-2015 20:44

Рилски спортист спечели категорично втората си контрола от началото на подготовката. Самоковци посрещнаха Академик Бултекс 99 у дома и биха с 85-57. За пловдивчани пък това бе първи мач преди дебютния им сезон в НБЛ.

Рилецо игра повече от категорично в първите две части, когато и натрупа голямата разлика. Самоковци допуснаха съответно 8 и 7 точки в първата и втората части, като отбелязаха общо 43. Така интригата приключи рано рано, а след почивката двата тима си размениха по една спечелена четвърт с по 8 точки разлика.

Самоковци отбелязаха 9 тройки от 23 опита, докато Академик имаше едва 3 успешни от 19 стрелби зад линията.

Тристан Кери бе най-резултатен за домакините с 22 точки. Плеймейкърът Франк Търнър се отчете с 11 точки, а 10 имаше Тони Гуджино.

За пловдивчани с 15 точки и 8 борби приключи Костадин Маршавелски, а Петър Ламбич имаше 11 и 7.