Рилски спортист отстъпи на Арис в контрола в Правец

09-09-2015 22:17

Рилски спортист изигра първата си контролна среща преди новия сезон. Тимът на Росен Барчовски отстъпи с 55-65 на гръцкия Арис, който бе на подготовка в Правец. Бившият отбор на Александър Везенков трябваше да изиграе още няколко контроли у нас, но отказа, тъй като му предстои силен турнир в Солун.

Днешният мач бе първа проверка за самоковци, в която тимът показа новия си състав. Със силни изяви се отличиха новият плеймейкър американецът Франк Търнър, както и Антъни Гуджино и Йордан Бозов. Рилски спортист показа силна игра срещу класния си съперник и дълго време разликата бе малка, като дори на няколко пъти самоковци обърнаха. В края обаче допуснаха спад и загубиха.

Двубоят започна добре за Арис, които поведоха с 13-3 в първата част. След силна игра в защита обаче, гърците натрупаха доста грешки, а Рилецо успя да обърне в началото на втория период. Така след няколко смени на водачеството, на полувреме самоковци излязоха с 4 точки пасив при 29-33. След подновяване на играта Арис затегна защитата и дръпна малко в резултата. Йордан Бозов и Гуджино обаче държаха Рилски спортист в мача и отново намалиха разликата. В последната част Рилецо допусна спад в игра и близо 3 минути бе без кош. Така за първи път разликата стана двуцифрено и гостите от Гърция се поздравиха с успех.

С екипа на Рилски спортист  за първи път влязоха и петте нови попълнения в тима – Веско Веселинов, Георги Бързаков, както и тримата американци Тристан Кери, ценърът Кори Петрос, както и Франк Търнър, който остави най-силни впечатления с играта си и бе най-резултатен за самоковци. В игра се появиха още Йордан Бозов, Антъни Гуджино, Любомир Киров, Златин Георгиев и Александър Милов.

Арис също бе с доста нови попълнения. Силно за тях се включиха Спирос Моуртос, американецът Джамел Хейгинс и Теодорос Зарас. Приятелската среща бе наблюдавана и от тима на Лукойл Академик, който бе в залата, както и неговия треньорски щаб.

Тагове: НБЛ - мъже, Рилски спортист, Арис