Кадетите с гръмка победа като гост над отбор от дивизия А

10-07-2015 22:48

Националният отбор на България за кадети (16) постигна хубава победа в първия си мач от приятелския турнир в Гърция. Нашите играха силно и сразиха отборът на домакините с 62-51 след здрава защита през второто полувреме. Така българите започнаха добре контролите си с успех над отбор, който ще се състезава в дивизия А.

В първата част играта бе равностойна и нямаше откъсвания. Нашите поведоха за първи път при 12-13, но след края й изоставаха. Във втората четвърт българите губеха в началото, но супер серия от 12-0 им даде аванс от цели 7 точки. Той обаче не бе запазен, тъй като до почивката гърците отговориха с 8-0 и излязоха напред с точка.

След паузата имаше няколко размени на точки преди нашите да натиснат и след 20-7 за поведат с 11. Серията бе завършена в първата минута на последната част, а до края нашите продължиха да доминират. В един момент преднината им дори стигна до цели 17 точки, но в края на мача домакините понамалиха.

Най-резултатен за успеха стана Ивайло Тонев с 13 точки. Лъчезар Димитров бе на ниво с 11 точки, а 10 добави Цветомир Чернокожев.

Останалите реализатори в състава на нашите са: Пламен Василев 1, Евгени Василев 2, Димитър Чакъров 0, Иван Алипиев 2, Самуил Желязков 0, Ангел Димитров 7, Владиян Аврамов 9, Йоан Йоргов 3, Николай Стайков 2, Кръстан Кръстанов 2.

В другия мач на турнира Турция разби Русия със 74-54. Утре нашите срещат турците от 18.00 часа.

Тагове: България (16)