Хасково 2012 спечели бронза за втора поредна година

29-04-2015 20:22

Хасково 2012 спечели серията за бронзовите медали в НБЛ-жени с 2-1 победи срещу Монтана 2003. В днешния трети решителен мач от серията хасковлийки се наложиха с резултат 92-83 у дома и за втора поредна година завършват на трето място в женското първенство. Така за последните два сезона тимът има два комплекта сребърни медали от Купата и два бронзови от НБЛ. Това беше последният мач от женската лига за сезон 2014/2015. Шампион за четвърта поредна година стана Дунав 8806, а втори остана Нефтохимик 2010.

Монтана поведе в началото и беше напред през цялата първа четвърт, като се откъсна най-много на 8 точки от съперника. След 10 минути разликата беше 5, а още в началото на втория период хасковлийки обърнаха резултата и запазиха крехка преднина до почивката за 51-49. През третата част авансът на Хасково варираше между 2 и 11 точки, а тимът започна последната с преднина от 9. През последната десетка на моменти разликата падна до 3 точки, но домакините удържаха съперника и запазиха водачеството до края, спечелвайки медалите.

Олга Дубровина бе над всички за победителките с 37 точки, 9 асистенции и 6 борби, 24 точки плюс 12 борби добави Анна Кириенко, а 18 вкара Ралица Нанева.

За Монтана Кортни Дювър регистрира 25 точки и 9 борби, 16 отбеляза Даниела Петева, а по 14 – Радостина Димитрова и Христина Иванова.