Хасково 2012 на успех от бронза при жените

(сн. БФБ)
23-04-2015 20:33

Хасково 2012 надигра Монтана 2003 у дома с резултат 80-75 и така направи първа крачка към бронзовите медали в женската НБЛ. Двата тима се срещнаха днес в първи мач в Хасково, а домакините удържаха победата в края. Мач №2 е в неделя (26 април) в Монтана, а при успех на домакините ще има трети мач в Хасково. Ако гостите пък бият ще се окичат с бронзовите медали.

Първата част бе сравнително равностойна, а след края й домакините бяха напред с 2 точки. Втората тръгна със серия от 13-3 за тях и така се откъснаха с 12 точки, а по-късно разликата стигна и 17. Все пак до почивката монтанки намалиха до 12, но по средата на третата хасковлийки се откъснаха още и поведоха с 20. Дълго време домакините поддържаха аванс от около 15 точки, но със серия от 11-2 монтанки намалиха до 5 точки при по-малко от две минути до края. След това двата тима се размениха по един кош, а в последната минута и двата тима не отбелязаха.

И двата отбора не стреляха добре от тройката, като Хасково завърши с 3 от 17 за 23.5%, докато Монтана с 2 от 18 или 11.1%. Домакините имаха по-добра успеваемост и от наказателната линия - 18 от 22 срещу 13 от 21 за гостите.

Над всички за победителките с 25 точки, 11 борби и 8 асистенции бе Олга Дубровина. С 24 точки и 16 борби се включи Анна Кириенко, а Ралица Нанева се отчете с 19 точки.

За гостите 31 точки и 15 борби имаше Кортни Дювър, а Христина Иванова отбеляза 20 точки и хвана 7 борби.