Рилецо се справи с Ямбол и е на крачка от третото място

17-04-2015 19:47

Рилски спортист победи Ямбол като домакин със 108-89 в мач от 26-ия кръг на НБЛ. Така самоковци се доближиха още повече до третото място в редовния сезон. От него ги дели победа срещу Балкан в последния кръг, което ще им гарантира позицията. Ако Рилецо загуби от Балкан, ще се надява и на загуба на Черно море в един от мачовете на „моряците” до момента – срещу Спартак Плевен и Лукойл Академик, за да запази третото място. Единственият вариант самоковци да не заемат третото място е ако загубят от Балкан и Черно море спечели двата си мача. Ямболии са със 7 победи и 16 загуби и продължават да са на седмо място, на което ще завършат редовния сезон. В следващия кръг Ямбол посреща Спартак Плевен.

Самоковци започнаха мача с доста добра успеваемост и се поведоха в началото, като през първата част вкараха 30 точки и си осигуриха двуцифрена преднина. Те запазиха комфортен аванс до почивката, когато резултатът беше 54-43 в тяхна полза. Силна трета част и отново добра резултатност на домакините направиха разликата 20 точки, а победителят в мача беше ясен. През последната част отборите бяха равностойни, активът на Рилецо стана двуцифрен, а мачът просто бе доигран.

Победителите имаха по-добра успеваемост при стрелбата общо от игра – 59% срещу 48%. Тимът спечели и борбата под коша – 37-30 и имаше доста по-добър процент за стрелба от тройката – 11/25 (44%) срещу 6/22 (27%).

Жарко Ракочевич записа 21 точки, 9 борби и 5 асистенции за победителите, 19 точки добави Симеон Илиев, а 18 плюс 6 борби и 5 асистенции – Йордан Бозов.

За Ямбол 25 точки реализира Тайлър Лейзър, а по 16 добавиха Мартин Дурчев и Стоян Петков (12 борби).