Академик София отказа Рилски спортист в А група

(сн. Габриела Карчева)
29-03-2015 14:53

Тимът от Правец записа десети успех за сезона

Академик София спечели десета победа от началото на сезона в мъжката А група. Тимът от Правец посрещна вторият отбор на Рилски спортист и записа успех с резултат 95-79. Академик спечели всяка от четирите части в двубоя и така се добра до победата. С нея тимът вече е с баланс 10-7, който е достатъчен за шесто място в класирането, докато самоковци са осми с 5-13.

Първата част бе равностойна и с няколко смени на водачеството, но тя завърши със серия от 8-0 за домакините, които след това не погледнаха назад. В първите три минути на втората разликата остана малка, но по средата стигна десет точки и беше в тези граници до края. В началото на третата четвърт гостите се доближиха на 6, но бърза серия от 8-0 за Академик отново увеличи разликата и тимът контролираше нещата след това.

Над всички за победителите бе Николай Грозев с 25 точки, 7 асистенции и 5 борби, докато Николай Георгиев се отчете с 18 точки и 8 борби.

За гостите, които вкараха 17 тройки от 36 опита, с 21 точки приключи Александър Милов, а 15 добави Данаил Спасов.