Силна трета част запази първото място за Нефтохимик

28-03-2015 19:45

Бургазлийки спечелиха в Монтана, а с това и редовния сезон при жените

Нефтохимик 2010 завърши на първо място в редовния сезон на женската НБЛ. В мач от последния кръг преди плейофите бургазлийки гостуваха на Монтана 2003 и спечелиха с резултат 84-76. Така те завършиха с 16 успеха и 4 поражения и си осигуриха домакинско предимство за плейофите. При загуба днес бургазлийки щяха да останат втори, поради по-лоши показатели в директните двубои с Дунав 8806. Монтанки пък завършиха четвърти с баланс 9-11, а в първия кръг на плейофите ще играят с Рилски спортист. Победителят от тази двойка пък ще играе с Нефтохимик на полуфинал.

Решителни за успеха на бургазлийки се оказаха няколко минути в третата част. Тя започна с аванс от 6 точки за тях, а малко по-късно разликата бе 4. Тогава обаче Нефтохимик направи серия от 12-0, с която тимът дръпна с 16 точки напред и до края не даде шанс на съперника.

С дабъл дабъл за победителките се отчете Вера Перостийска след 29 точки и 14 борби, а с 14 точки завърши Лидия Върбанова.

За домакините Кортни Дювър приключи с 20 точки и 8 борби, а със 17 точки и 6 асистенции е Даниела Петева.