Без проблеми за Хасково 2012 за край на редовния сезон

Дубровина над всички (сн. БФБ)
28-03-2015 19:20

Тимът надигра убедително Левски у дома

Хасково 2012 завърши редовния сезон в женската НБЛ с убедителен успех над Левски. Хасковлийки бяха домакин на "сините" и спечелиха категорично със 114-47, след като водеха цял мач. Така те завършиха сезона с 14 успеха и 6 поражения, с което останаха на трета позиция. Левски пък е шести с баланс 2-17, като двата отбора ще се срещнат и в първия кръг на плейофите.

Левски се държа добре в първата част, като в осмата минута разликата бе едва 5 точки. Все пак след първата част преднината на домакините стана 11, а през втората част те вече се откъснаха сериозно. Третата пък тръгна със серия от 23-2 за Хасково и така преднината скочи още, а до края двубоят се доиграваше.

Олга Дубровина бе над всички за победителките с 38 точки, 8 борби и 7 асистенции, а Ралица Нанева се отчете с 25 точки. Всичките пет титулярки на домакините пък завършиха с двуцифрен точков актив.

За гостите с 13 точки завърши Гергана Иванова, а с по 8 се отчетоха Евгения Нацкина и Петя Бояджиева.