Академик Пловдив нанесе 17-та поредна загуба на Академик Варна

28-03-2015 18:39

Лесен успех за пловдивчани

Академик Пловдив спечели убедително над Академик Варна в отложен от 19-ти кръг мач на мъжката А група. Пловдивчани се наложиха категорично със 103-65 като превъзхождаха своя съперник значително през целия двубой. Това е 17-та поредна загуба за тима от Варна, докато Академик Пловдив затвърди пета позиция в класирането с актив от 12 победи и 6 загуби. В следващия кръг , който е още утре, Академик Пловдив ще почива, а „моряците“ ще отпътуват към Югозападна България, където срещат четвъртия в класирането на А група тим на ЮЗУ „Неофит Рилски“ – Академик Благоевград.

Мачът започна оспорвано, но само до третата минута. След нея домакините от Пловдив взеха изцяло контрол в мача и поведоха убедително. Защитата на варненци бе слаба и допусна цели 33 точки на своя съперник за 10 минути игра срещу почти двойно по-малко от своя страна. Академик Пловдив продължи да диктува темпото и през втория период и направи преднината си на почивката над 20 точки при 50-23. Нещата не се промениха много и през второто полувреме, а Академик Пловдив направи разликата близо 40 точки след третия период. Гостите изиграха равностойна едва последната част, но преднината на домакините бе твърде голяма за нещо по-различно.

Академик Пловдив показа доста по-добър процент на стрелба и превъзхождаше своя съперник във всички показатели. Най-голямата разлика дойде при точките в следствие от грешки – 42 срещу само 12 за Академик Варна.

Георги Кръстев бе най-резултатен за победата на Академик Пловдив с 20 точки и 6 борби. По 17 нанизаха Ерик Димитров (+ 7 откраднати топки) и Георги Бързаков, който  бе близо до трипъл -дабъл с 13 борби и 7 асистенции. Стефан Димитров се отчете с 16 точки.

За гостите от Академик Варна Виктор Костурков бе най-резултатен със 17 точки. Александър Иванов добави 15, а капитанът Цветомир Куртев реализира 14 за своя тим.