Балкан победи Лукойл Академик в контрола

27-03-2015 20:04 | botevgrad.com

Ботевградчани нaнесоха поражение на лидера в НБЛ, макар и в приятелска среща

Днес в контролен мач, игран в Арена Ботевград, Балкан се наложи над лидера в НБЛ Лукойл Академик със 77-71 (21-29, 25-12, 15-16, 16-14). Така ботевграчани нанесоха първо поражение на тима от Правец, след като загубиха от него във всичките си три срещи от началото на сезона в НБЛ. Лукойл Академик изигра силна първа част, в която отбеляза 6 тройки и я спечели с 29-21. Само за минута и половина от началото на втората обаче, балканци изравниха, а в 15-та минута домакините вече водеха с 10 точки - 42-32. До края на полувремето тимът на Тони Дечев успя да да намали изоставането си до 5 точки - 46-41.

В третия период лидерът в класирането заигра по-силно в защита и постепенно започна да намалява разликата, като минута преди края му, изравни при 57-57. След това обаче, ботевградчани отново дръпнаха с 4 точки и след половин час игра водеха с 61-57.  В последната четвъртина домакините отново натрупаха аванс от 10 точки, но три минути преди края Лукойл Академик успя да го сведе само до 1 - 68-67. До края домакините спряха опитите на гостите за пълен обрат, бяха по-концентрирани и по-точни в стрелбата и спечелиха със 77-71.

Четирима от Балкан завършиха с двуцифрен точков актив. С 16 точки е Мартин Маринов, 13 отбеляза Педжа Стаменкович, с 12 е Вукота Павич, Павел Маринов вкара 11. По 8 точки реализираха Николай Върбанов и Цветослав Острев, 6 има Милан Милованович, с 3 е Иван Лилов.

За Лукойл Академик единственият с двуцифрен актив е Веселин Веселинов, който завърши с 18 точки. По 9 вкараха Крис Минков и Александър Груев, с по 7 са Дий Браун, Тенчо Банев и Бруно Шундов, по 6 добавиха Тери Смит и Христо Захариев, с 3 е Никола Драгович.

Тагове: Балкан, Лукойл Академик