Девет поред за Фенербахче в Топ 16 на Евролига (видео)

Турският шампион запази първа позиция в група F (сн.euroleague.net)
27-03-2015 11:19

Фенерите не оставиха шанс на Уникаха Малага

Фенербахче достигна девета поредна победа в ТОП 16 на Евролига след успех над Уникаха Малага със 78-63 на собствен терен. Шампионът на Турция запази първа позиция в група F, докато Уникаха са последни само с 2 успеха и 10 поражения. В следващия предпоследен кръг Фенербахче гостува на Лаборал Куча, а испанците на Нижни Новгород.

Уникаха започна силно мача със серия 7-0, но след това допуснаха сериозен спад. Така след 10 минути имаха аванс само от 2 точки при 21-19. Двата отбора започнаха доста слабо втория период като близо три минути никой не успя да отбележи. Домакините от Фенербахче обаче, постепенно взеха тотален контрол над нещата. Уникаха се доближи до 3 в последните секунди, но тройка на Богдан Богданович направи разликата на почивката 6 точки при 39-33. Фенерите затегнаха сериозно защитата през второто полувреме и не позволиха на своя съперник да се добилжи много в резултата. Биелица, Богданович и Гаудлок от своя страна отбелязаха 20 точки от общо 24 на своя тим в третия период като допуснаха само 12 на гостите и увеличиха сериозно аванс. На практика всичко приключи още там. Преднината на домакините достигна 18 точки в последната част, а от там нататък испанците не се доближиха нито веднъж повече.

Андрю Гаудлок наниза 22 точки за успеха на своя тим, а Неманя Биелица завърши двубоя с дабъл-дабъл от 15 точки, 11 борби и 2 блока.  Богдан Богданович реализира 11 точки.

За Уникаха Малага Раян Тулсън добави 14, а Стефан Маркович записа 10.