Хюстън удържа Ню Орлиънс при завръщането на Дуайт Хауард (видео)

(сн. USAToday)
26-03-2015 10:12

Джеймс Хардън отново бе на ниво с дабъл-дабъл от 25 точки и 10 асистенции, Дуайт Хауард се завърна на терена след двумесечено отсъствие, а Хюстън Рокетс победи отчаяния тим на Ню Орлиънс с 95-93. Така ракетите заемат трето място на Запад, а Пеликаните са десети като това бе четвърта поредна загуба за тях.

Щастлива новина споходи Ракетите след като звездата на отбора Дуайт Хауард се завърна след двумесечено отсъствие и след като пропусна 26 срещи на отбора. Така присъствието му ще подсили сериозно ракетите в борбата на плейофите. В снощната среща Тревър Ариза се включи доста силно като бе на крачка от дабъл-дабъл с 22 точки и 9 борби, а 21 и 8 борби за успеха на Хюстън добави литовският талант Донатас Мотиеюнас.

За Ню Орлиънс Тайрийк Еванс бе над всички с 28 точки. Антъни Дейвис завърши с дабъл-дабъл от 24 точки и 14 борби, но необичайно за него изпусна 8 наказателни удари, включително един 7 секунди преди края, с който можеше да изравни при 94-93. Центърът на Ню Орлиънс се прибра за кратко в съблекалнята с проблем в дясното рамо, но минути преди края отново се завърна. Пеликаните все още имаха шанс да обърнат след като Джеймс Хардън изпусна фаул 3 секунди преди края, но Ерик Гордън също пропусна важен кош в края и те загубиха.  Кинси Пондекстер добави 10.

Пеликаните започнаха силно като още в първия период направиха двуцифрена преднина при 34-19. През втората част те увеличиха още повече аванса си, но секунди преди почивката, след тройка на Джеймс Хардън, разликата падна до 3 точки при 45-48. Ракетите започнаха силно второто полувреме със серия 9-0 и бързо обърнаха в резултата при 58-52. Дълго след това те задържаха аванс, а Ню Орлиънс намали едва в края на последната част. Те стопиха пасив до 3 при 89-92, но изпуснаха шанса си в края и загубиха двубоя.